Szkolne lata 2013-2018

Co wydarzyło się w szkole?

Poniżej udostępniamy Państwu listę przedsięwzięć, które miały miejsce w szkole
w latach 2013-2018:

(dokumentację wydarzeń, zdjęcia, linki do filmów, reportaży oraz artykułów, listy, dyplomy i podziękowania można odnaleźć na www.facebook.com/modrzejewska)

❤️15 luty 2013 data rejestracji szkoły zgodnie z procedurami prawa brytyjskiego. Organizacja placówki, daty powstawania dokumentacji szkolnej regulującej funkcjonowanie szkoły zgodne z wymogami prawa brytyjskiego; pierwsze w historii zapisy uczniów.

❤️14 wrzesień 2013 Pierwszy dzwonek w szkole Heleny Modrzejewskiej, rozpoczęcie pierwszego roku szkolnego 2013/14. Wstęgę przeciął Konsul ds polonijnych Tomasz Stachurski.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️W grudniu 2013 wspólnie z rodzicami naszych uczniów przystąpiliśmy do pierwszej w historii szkoły zbiórki zabawek, gier planszowych, ubrań dla dzieci oraz literatury dziecięcej, które trafiły do Domu Małego Dziecka w Kłodzku. Inne akcje o podłożu charytatywnym miały miejsce w kolejnych latach działalności placówki.

❤️Bal charytatywny na rzecz chorego na raka chłopca – Aleksandra Marka.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Koncert w Jazz Cafe POSK ku pamięci naszej uczennicy Mayi Zubel
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️W ślad za Polską Szkołą Sobotnią im. Marii Skłodowskiej-Curie nieśliśmy pomoc dla Ukrainy. Nasi uczniowie specjalnie w tym celu zagrali koncert, a na łamach Dziennika Polskiego i Dziennika Żołnierza ukazał się artykuł dokumentujący to wydarzenie.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Wspólnie z polska parafią na Ealingu zorganizowaliśmy trzykrotną pomoc dla Maćka Plewki – dziewięciolatka zmagającego się z glejakiem mózgu. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Agnieszka Zubel. Relacje z zaangażowania szkoły można przeczytać na łamach portalu Moja Wyspa.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️W szkole co roku odbywają się uroczystości Pasowania Pierwszoklasistów na uczniów placówki. Materiały archiwalne z tych wydarzeń były emitowane na łamach TVP Polonia.

❤️W szkole co roku odbywają się Spotkania Opłatkowe połączone z Jasełkami i Mikołajkami. Sponsorem paczek są nasi przyjaciele: Bożena Wilczyńska i Jan Paryś sieć sklepów Kujawiak oraz restauracja Polskie smaki Kluseczka. W pakowaniu paczek uczestniczą rodzice. Gośćmi wydarzeń byli mi.in. Pan Minister Adam Kwiatkowski, Pan Ambasador dr Arkady Józef Rzegocki, Pan Senator Antoni Szymański, Pan Konsul Radosław Gromski, Pan Konsul Jerzy Uklański, Ksiądz Prowincjał Sławomir Homoncik MIC, Ksiądz Proboszcz polskiej parafii na Ealingu Paweł Nawalaniec
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Dzień Nauczyciela 2016 – Gościł u nas Minister Adam Kwiatkowski – ówczesny szef Kancelarii Prezydenta RP. Materiał archiwalny nagrała TVP Polonia.

❤️Gościliśmy reporterów telewizji francuskiej, którzy specjalnie o działaności szkoły nagrali reportaż. Jego bohaterami byli rodzice, dzieci oraz nauczyciele.

❤️Co roku w szkole odbywają się bale charytatywne, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie dla osób potrzebujących związanych ze szkolną wspólnotą. Materiały prasowe dokumentujące te wydarzenia są dostępne na portalu Moja Wyspa. Jedna z naszych uczennic, aby nieść pomoc potrzebującym, oddała… swoje włosy
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Nasi nauczyciele wielokrotnie udzielali wywiadów do mediów polonijnych mówiąc o działaności szkoły i podejmowanych przez placówkę inicjatywach.

❤️Listopadowe Dni Niepodległości na stałe wpisały się w tradycję szkoły, podobnie jak coroczne edycje Konkursu Piosenki Patriotycznej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

❤️Przy wsparciu Ambasady RP w Londynie zorganizowaliśmy koncert z okazji Konstytucji 3 Maja Polish Heritage Day 2017-oraz Koncert ku pamięci Bohaterom Walki o Niepodległość Polish Heritage Day 2018.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Spotkania uczniów ze Świadkami Historii- żywe lekcje historii oraz nasi uczniowie kilkakrotnie wzięli udział w Lekcjach Historii organizowanych przez Instytut Piłsudskiego w Londynie, uczestniczyli również w wydarzeniach, których autorami był Instytut Pamięci Narodowej. Z tego powodu podjęliśmy współpracę z Uniwersytetem Warszawskim i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, a profesorowie tych uczelni prowadzili zajęcia z uczniami w naszej szkole.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Nasi uczniowie brali udział w konkursach plastycznych, kulinarnych, recytatorskich, historycznych oraz w Konkursie Czytania organizowanym przez ZNPZ. Ponadto wyjeżdżali na nieodpłatne kolonie letnie do Janowa Lubelskiego i do Warszawy odwiedzając m.in. Pałac Prezydencki. Materiał z wydarzeń emitowała TVP Polonia.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Nasi uczniowie wyjeżdżali na spektakle teatralne do POSK, na prelekcje ZNPZ, wydarzenia organizowane przez Wspólnotę Polską w Wielkiej Brytanii, a także wydarzenia organizowane przez Polską Macierz Szkolną. Nauczyciele co roku uczestniczą w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez ZNPZ oraz Dniu Nauczyciela.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/34127/UK-Polski-nobel-przyznany

❤️Braliśmy udział w Wesołym Dniu Dziecka w Laxton Hall oraz konferencjach i szkoleniach dla kadry organizowanych przez PMS.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️W sierpniu 2017 wspólnie z Księdzem Wacławem Pokrzywnickim MIC – Opiekunem Duchowym Szkoły odebraliśmy Sztandar Szkoły od Sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Chrzest sztandaru miał miejsce w październiku 2017 roku w polskim kościele pw NMP Matki Kościoła w Londynie na Ealingu.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Pod kierunkiem Pani Darii Wilkinson nasi uczniowie zostali wyróżnieni biorąc udział w Konkursie Narodowego Czytania organizowanym przez Ambasadę RP w Londynie, a także pod kierunkiem Pań Darii Wilkinson i Urszuli Dubrow zatańczyli poloneza oddając hołd Polsce podczas Obchodów Święta Niepodległości w listopadzie 2017 r.

❤️Organizowaliśmy Dni Sportu, a naszą szkołę odwiedzili piłkarze Lecha Poznań.

❤️Wzięliśmy udział w Festiwalu Gońca Polskiego reprezentując tam naszą szkołę.

❤️Wielokrotnie w szkole odbywały się Kiermasze Ciast, z których dochód zasila budżet Zarządu Szkoły z przeznaczeniem na działalność dla dzieci.

❤️Zorganizowaliśmy szkolenie FIrst Aid dla kadry oraz chętnych rodziców. Wszyscy otrzymali certyfikaty.

❤️Na szkolnym boisku dwukrotnie odwiedzili nas funkcjonariusze Mertropolitan Police, którzy prowadzili lekcje bezpieczeństwa dla naszych milusińskich. Atrakcją był pokaz tresury policyjnych psów.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Wielokrotnie zapraszaliśmy grupy teatralne do szkoły organizując spotkania z teatrem dla dzieci, a nasi nauczyciele i pracownicy szkoły specjalnie dla uczniów przygotowali spektakl Czerwony Kapturek.

❤️Prace dzieci, ich zaangażowanie, inspiracje nauczycieli, szkolne wydarzenia dokumentowaliśmy na szkolnych filmach i fotografiach dostępnych na www.facebook.com/modrzejewska

❤️Tradycją stały się cykliczne zdjęcia klasowe, Dzień Matki, Dzień Taty, Dzień Babci i Dziadka, Pidżama Party, Dzień Pluszowego Misia.

❤️Wielokrotnie organizowaliśmy różnego rodzaju spotkania dla rodziców, których celem była edukacja oraz informacja w aspektach życia na emigracji.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Zaangażowaliśmy się w projekt pisania szkolnych podręczników oraz projekt wspierania powrotów polskich rodzin do Polski.

❤️Wspólnie z polską parafią na Ealingu pod kierunkiem Księdza Wacława organizowaliśmy Drogę Krzyżową dla naszych uczniów oraz promowaliśmy udział rodziców w katechezach Mówmy o rzeczach ważnych.
LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ: http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/33929/Londynskie-katechezy-dla-doroslych
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Zorganizowaliśmy zbiórkę zabawek, gier, publikacji dla dzieci do jednego z podwarszawskich szpitali ucząc w ten sposób naszych uczniów empatii.

❤️W styczniu 2017 na zaproszenie Pana prof. Jana Żaryna gościliśmy w Senacie RP mówiąc i projekcie polskiej szkoły pięciodniowej.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Nasi uczniowie brali udział w lekcjach, a nauczyciele w szkoleniach organizowanych przez Instytut Pamięci narodowej oraz instytucje w kraju.

❤️Uczestniczyliśmy w Forum Ekonomicznym w Krynicy Zdroju 2017 reprezentując tam naszą szkołę podczas panelu przeznaczonego dla Polonii.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Stanowiliśmy wsparcie, źródło informacji inspirację do otwarcia PSS im. Janusza Korczaka na Wembley w Londynie.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Wydaliśmy szkolne publikacje: Śpiewnik Pieśni Patriotycznych 100 Pieśni na 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz pod patronatem Senatu RP, w 95. rocznice powstania Senatu RP Śpiewnik kolęd i pastorałek Kolędujmy pod podłaźniczką.

❤️Pod koordynacją Pani Joli Lewickiej zorganizowaliśmy akcję charytatywną pomocy Mamie chorej na raka, a trzy miesiące później podobną akcję zadedykowaliśmy pięcioletniemu Miłoszowi Szachoń zmagającemu się z czterokończynowym porażaniem mózgowym.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Gościliśmy na wielu wydarzeniach, wystawach, wykładach, seminariach, konferencjach, które miały miejsce w Ambasadzie RP, POSK-u oraz instytucjach w kraju.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Otrzymaliśmy listy od prestiżowych osób i instytucji. Cześć z nich udostępniliśmy Państwu w jubileuszowej publikacji: list od Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, list od Pana Ministra Adama Kwiatkowskiego, list od Pana Marszałka Stanisława Karczewskiego, list od Pana Ambasadora dra Arkadego Józefa Rzegockiego, list od Pani Prezes PMS Krystyny Olliffe

❤️Rozpowszechnialiśmy kampanię w obronie egzaminu z języka polskiego na poziomie A-level.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️Od lat wspieramy dwujęzyczność, wychodzimy na przeciw potrzebom polskich dzieci oraz angażujemy się w organizowanie wsparcia dla dzieci dotkniętych licznymi barierami, pielęgnujemy wartość pierwszego języka polskiego uczestnicząc w konferencjach i spotkaniach ze specjalistami, wspieramy powroty do Polski.
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ: http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/33882/Kiedy-z-dzieckiem-do-logopedy
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]
[LINK DO PUBLIKACJI TUTAJ]

❤️W roku szkolnym 2017/2018 nasi uczniowie po raz pierwszy w historii szkoły przystąpili do egzaminu GCSE z języka polskiego (mała matura).

❤️Nasi uczniowie wzięli udział w prestiżowym konkursie PMS 2018 Portret Matki

❤️Dzięki zaangażowaniu Nauczycieli, Pracowników Szkoły, Zarządu, Rodziców, instytucji i organizacji, z którymi współpracujemy oraz firm i osób prywatnych mogliśmy zorganizować 5 urodziny naszej szkoły – Jubileusz 5-lecia szkoły.

❤️30 czerwca 2018 szkola otrzymała medal nadawany przez Marszałka Senatu RP. Medal wręczył Senator RP Antoni Szymański.