Sztandar Szkoły

Jeśli zechcesz, będą mówiły o Tobie przyszłe pokolenia…


sztandar Sztandar Szkoły
Państwa Godność na Sztandarze

Szanowny Rodzicu, pozostaw po sobie niezwykłą pamiatkę dla przyszłych pokoleń. Zostań darczyńcą Sztandaru Szkoły.
Umieścimy imię i nazwiska ucznia lub rodziców oraz nazwę Państwa firmy na mosiężnej tabliczce, która znajdzie się na drzewcu sztandaru.
Kwoty od wysokości £50 można wpłacać w Pokoju Nauczycielskim lub na konto szkoły:

Account Name: Mission Polish School
Sort Code: 090128
Account Number: 46826931

Symboliczny datek sprawi, że mogą Państwo znaleźć się wśród niezykłego grona osób, które poparły projekt Sztandaru i przyczyniły się do jego sfinansowania.

Rodem z Gniezna

Projekt sztandaru i loga szkoły został opracowany przez grafików firmy PRINTStock (www.print-stock.co.uk; 175 Bilton Rd, Perivale, Greenford UB6 7HQ), która jest również jednym z darczyńców na rzecz powstania wizytówki szkoły, jaką jest Sztandar oraz wspiera szkołę wszystkimi projektami i oprawą graficzną.

Pracę wykonania dla szkoły projektu zgodziły się wykonać dla szkolnej społeczności Siostry Karmelitanki z Zakonu sióstr Karmelitanek w Gnieźnie. Zakon Sióstr polecił Dyrekcji Szkoły Ksiądz Wacław Pokrzywnicki MIC – Opiekun Duchowy Szkoły.

IMG 0224 Sztandar Szkoły
Nie bez powodu na miejce powstania i chrztu Sztandaru wybrano Gniezno – miejsce symboliczne, miejsce pierwszej stolicy Polski, miejsce bliskie sercu każdego Polaka.
Stamtąd Sztandar odebrała delegacja szkolna, w której uczestniczył również Ksiądz Wacław.

Cały proces powstawania Sztandaru trwał ponad rok. Na jego wizerunku znalazło się popiersie patronki Szkoły Heleny Modrzejewskiej wraz ze znanym mottem, które świadczy o umiłowaniu przez Modrzejewską polskości i jej wielkim szacunku do swojego polskiego pochodzenia.
Logo jest wizerunkiem umiejscowienia szkoły na Wyspach Brytyjskich, konkretnie w Londynie oraz odzwierciedleniem misji placówki, której bliskie są wartości religijne, wartości związane z prawdą, szacunkiem oraz polską historią, kulturą, sztuką, patriotyzmem i miłością do Polski.

Sztandar stanowi naszą dumę i wizytówkę, jego kolorystka wpisała się w barwy szkoły, które zostały wyszczególnioe również w innych projektach placówki.

Chrzest w Londynie

Uroczyste Poświęcenie Sztandaru Szkoły – londyński Chrzest Sztandaru wyznaczono na niedziele, na 15 października 2017 roku o godz. 13.00 podczas mszy świętej w polskim kościele na Ealingu.

Pierwsza uroczystość ze sztandarem 2 wrzesień 2017 Pod Pomnikiem Lotników w Norholt

Udostępnij: